Warsztaty

Warsztaty szyciowe i zajęcia z prac ręcznych

Art-Magazyn to także warsztaty tematyczne, zarówno grupowe zajęcia dla dzieci jak i zajęcia grupowe lub indywidualne uczące podstaw szycia lub doszkalające dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swoje możliwości i doskonalić warsztat. To także zajęcia z prac ręcznych przybliżających rozmaite techniki i szeroko pojęte produkty ‘handmade’.

Warsztaty odbywają się w naszej pracowni lub w domach kultury, ogródkach jordanowskich, organizowane są dla grup szkolnych, przedszkolnych jak i dla dorosłych. Tematyka warsztatów i techniki na nich wykorzystywane są każdorazowo uzgadniane z klientem.

Warsztaty innowacyjne

Oprócz klasycznych warsztatów szyciowych czy zajęć z prac ręcznych, staramy się organizować również warsztaty innowacyjne. Mają na celu pokazanie naszym uczestnikom jak można, w sposób niekoniecznie dla nich oczywisty, wykorzystywać nowoczesne narzędzia multimedialne do projektowania obrazów i przybliżać im tym samym rozmaite techniki tworzenia wzorów czy nadruków na tkaninach. Uczestnicy mają możliwość poznania całego procesu tworzenia wzoru, jego transferu na tkaninę, by finalnie własnoręcznie uszyć/wykonać produkt z zaprojektowanej tkaniny.